Novinky

          • Společné vaření s šéfkuchařem přineslo nové chutě

          • V pátek 19.6.2026 k nám opět zavítal šéfkuchař Mirek Rýznar ze společnosti LA Food s.r.o. a společně s našimi kuchařkami uvařil oběd. Hlavním cílem této akce je připravit zajímavé pokrmy z luštěnin, pšeničných obilovin a dalších surovinkteré se budou ve větší míře objevovat v jídelníčku. Oba připravené obědy byly chutné a strávníci si je velmi pochvalovali.

          • Dopravní soutěž mladých cyklistů

          • Dne 28. 5. 2026 se na DDH v Břeclavi uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Žáci opět soutěžili v těchto disciplinách: jízda podle pravidel silničního provozu, první pomoc, dopravní testy, jízda zručnosti a labyrint. Mladší žáci Kristián Mádl, Petr Vlaha, Amálie Osičková a Gréta Baumanová vybojovali 6. místo.

            Gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

          • Otvíráme ovocný a zeleninový bar v jídelně!

          • Milí žáci a učitelé,

            od 1. 6. 2026 pro vás v naší školní jídelně otevíráme novinku – samoobslužný ovocný a zeleninový bar! Můžete si tak sami poskládat čerstvou přílohu k obědu podle své chuti. Bar bude k dispozici 2x týdně a pojďme společně dodržovat dvě jednoduchá pravidla:

            · Naber si tolik, kolik opravdu sníš. Je úplně v pořádku jít si k baru přidat, ale je velká škoda nechat jídlo oschnout a vyhodit ho.

            · Vitamíny patří k obědu. Bar slouží jako doplněk k hlavnímu jídlu přímo v jídelně. Ovoce ani zeleninu si proto neodnášejte s sebou do tříd, šaten nebo kabinetů.

            Přejeme dobrou chuť!

            Vedoucí školní jídelny

          • Úspěch našich atletů v Poháru rozhlasu v Břeclavi

          • V pondělí 11. května se žáci ZŠ Velké Bílovice zúčastnili okresního kola atletické soutěže Pohár rozhlasu v Břeclavi. Naši sportovci předvedli výborné výkony a dosáhli několika skvělých umístění.

            Pohár rozhlasu je tradiční republiková soutěž školních družstev v atletice, ve které žáci soutěží v běžeckých, skokanských i vrhačských disciplínách a sbírají body pro svůj tým.

            Úspěchu dosáhli mladší žáci ve složení Matěj Svoboda, Petr Lebloch, Šimon Osička, Filip Holšan, Václav Omelka a Jan Bauman, kteří vybojovali krásné 2. místo se ziskem 3633 bodů.

            Na medailových pozicích se prosadili:

            • Matěj Svoboda – 1. místo v hodu míčkem výkonem 67 m a 1. místo ve skoku vysokém výkonem 154 cm,
            • Petr Lebloch – 2. místo v běhu na 1000 m časem 3:22,
            • štafeta 4×60 m – 2. místo v čase 32,54 s.

            Úspěšné byly také starší dívky ve složení Nela Zapletalová, Monika Balounová, Bára Krejčí, Natálie Řepová a Natálie Mádlová, které obsadily 3. místo se ziskem 4209 bodů.

            Také děvčata získala několik medailových umístění:

            • Nela Zapletalová – 1. místo ve vrhu koulí výkonem 8,71 m,
            • Monika Balounová – 2. místo ve skoku vysokém výkonem 150 cm,
            • štafeta 4×60 m – 3. místo v čase 34,92 s.

            Všem našim reprezentantům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovnost a skvělé sportovní výkony. Gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů v dalších soutěžích.

          • Mc Donald´s cup

          • Dvojnásobnou radost přivezli žáci prvního stupně z fotbalového turnaje McDonald's Cup, jehož okrskové kolo se konalo 17. dubna v Hustopečích. V obou věkových kategoriích si naše týmy vedly výborně, postoupily do vyřazovacích bojů a shodně vybojovaly druhé místo. Díky tomu si zajistily účast v okresním finále, přičemž naše škola byla jediná s dvojnásobným zastoupením.

            Okresní finále se uskutečnilo 23. dubna v Břeclavi za účasti šesti nejlepších týmů. V silné konkurenci rozhodovaly detaily a oba naše týmy po vyrovnaných zápasech obsadily ve svých skupinách třetí místa, což znamenalo boj o konečné páté místo. V něm byli úspěšnější starší hráči, kteří porazili tým ze Šitbořic, mladší tentokrát na vítězství nedosáhli, ale získali cenné zkušenosti.

            Celkově jde o velmi povedenou reprezentaci školy, za kterou patří všem hráčům velké poděkování.

          • Dopravní soutěž mladých cyklistů

          • Dne 23. dubna se na DDH v Břeclavi uskutečnila Dopravní soutěž mladých cyklistů. Ze ZŠ Velké Bílovice se do soutěže přihlásila dvě čtyřčlenná družstva.

            Žáci prokazovali své znalosti a dovednosti v disciplínách, jako jsou jízda zručnosti, jízda podle pravidel silničního provozu, první pomoc, labyrint a dopravní testy.

            Mladší družstvo vybojovalo 3. místo a zajistilo si postup do oblastního kola. Starší žáci se umístili na 4. místě.

            Všem soutěžícím gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

          • Úspěch mladých atletů z Velkých Bílovic na okresních přeborech

          • Vybraní žáci ze základní školy ve Velkých Bílovicích se zúčastnili okresních atletických přeborů, které se konaly 22. dubna na stadionu Lokomotivy Břeclav. V silné konkurenci škol z celého okresu se naši mladí sportovci rozhodně neztratili – naopak si přivezli nejen cenné zkušenosti, ale také skvělá umístění a celkem pět medailí.

            Mezi nejúspěšnější závodníky patřil Matěj Svoboda, který vybojoval dvě druhá místa. Ve sprintu na 60 metrů zaběhl výborný čas 7,88 s a na trati 300 metrů si doběhl pro stříbro výkonem 43,42 s. Bohužel se kvůli drobnému zranění musel odhlásit ze své silné disciplíny – skoku vysokého, kde by jistě patřil mezi favority.

            Výrazného úspěchu dosáhla také Nela Zapletalová, která obsadila 3. místo v běhu na 800 metrů s časem 2:44,21. K tomu přidala dvě nepopulární, ale velmi cenná čtvrtá místa ve skoku dalekém a ve vrhu koulí.

            Skvělý výkon předvedl Petr Lebloch, který si doběhl pro 1. místo v běhu na 800 metrů v čase 2:39,32 a stal se tak přeborníkem okresu. Další medaili přidala Monika Balounová, která ve skoku vysokém vybojovala 2. místo výkonem 148 cm.

            Poděkování za reprezentaci školy patří také dalším účastníkům: Šimonu Osičkovi, Janu Baumanovi, Báře Krejčí, Natálii Řepové a Filipovi Holšanovi, kteří svými výkony přispěli k celkově velmi dobré reprezentaci školy.

            Už 12. května čeká naše žáky další výzva – závody v rámci Poháru rozhlasu. Věříme, že se podaří sestavit konkurenceschopné týmy a navázat na úspěchy z okresního kola.

            Gratulujeme všem žákům a přejeme hodně štěstí do dalších soutěží!

          • Dopravní výchova pro čtvrté třídy

          • Během měsíce března a dubna absolvovali žáci 4.tříd dopravní výchovu v Břeclavi, pdo vedením str. Lenky Rigó. Výuka byla rozdělena do dvou bloků. Praktická část se absolvovala na kolech přímo za provozu na dopravním hřišti, kde byly nasimulované situace jako za běžného provozu. Tzn. funkční semafory, železniční přejezd, dopravní značky, hl. a vedlejší silnice, ad.

            Druhá část byla teroetická ve výukové místnosti, kde se žáci seznámili s pravidly silničního provozu.

            Na závěr psali žáci test, po jehož úspěšném absolvování obdrželi "průkaz cyklisty".

  • Fotogalerie

    • zatím žádné údaje