Dne 8.4. navštívili 4.A a 4.B sběrný dvůr ve Velkých Pavlovicích a dále se jeli podívat na současnou skládku. Celé dopoledne jim věnoval čas přímo vedoucí provozu, pan Kalužík, který s ochotnou odpovídal i na ty nejzáludnější otázky.
Nejčastější dotazy se týkaly zpracování odpadu a kam vlastně ty masy odpadků putují.
Žáci byli svědky třídění plastů pomocí pásové linky, prošli si celý sběrný dvůr a seznámili se také s provozem drtičky stavebních materiálů.
Pro mnohé žáky bylo velkým překvapením místo samotné skládky. Téměř nikoho nenapadlo, že dva veliké zelené kopce s rozkvetlými pampeliškami, jsou vlastně původní zasypané skládky.
Díky odbornému výkladu se žáci dozvěděli spoustu nových informací a určitě se všichni shodneme na tom, že třídění má smysl!
